Akvárium v Daharu

Ve staré části letoviska Hurghada, zvané El Dahar se nachází na pobřeží nedaleko hotelu Triton Empire Beach malé akvárium Red Sea Aquarium .

Pokud se rozhodnete akvárium navštívit, neočekávejte, že zde najdete velké akvárium plné akvárií se všemi zástupci podmořského světa místních vod. Akvária nejsou příliš velká a tísní se na malých prostorách v nevelké místnosti. Najdete zde především nejčastější zástupce mořské říše, které můžete spatřit i při šnorchlování, ale také některé vzácnější druhy, jakými jsou např. malí žraloci. Návštěvu akvária uvítají především děti a určitým přínosem může být i pro "nešnorchlaře".

Přístup k akváriu není příliš dobře značen. Dostanete se k němu od hotelu Triton Empire Beach, pokud půjdete podél moře asi 100 metrů od hotelu směrem na sever. Tady musíte projít přes restauraci, pak se dát směrem doprava po schodech dolů, zde už najdete směrovky "aquarium".

Vstupné a další poplatky:

  • dospělá osoba: 15 L.E.
  • fotoaparát: 5 L.E
  • kamera: 15 L.E.

Pokud nebudete ubytováni v Daharu, můžete přijet k hotelu Triton Empire Beach minibusem za 1 libru či taxíkem. Taxík z hotelů mezi Daharem a Sakkalou (např. Grand Azur, Sunny Days El Palacio) by Vás neměl stát více než 6 liber, z hotelů v Sakkale (např. Regina Style, Sea Gull, Sunrise Holidays) by neměl být dražší než 13 liber.