Golf v El Gouně

El Gouna je nejenom světoznámým jachetním přístavem, ale také rájem pro hráče golfu. Golfové 18 jamkové hřiště v El Gouně nacházející se v blízkosti hotelu Steigenberger Golf Resort nabízí svým hráčům jedinečné výhledy během hry, na jedné straně je to azurově modré moře, na straně druhé se pak tyčí majestátní hory, které jsou velmi působivé zejména při západu slunce.

Celé hřiště, které narvhoval slavný Gene Bates (architekt a ředitel společnosti Bates Golf Design Group) a světoznámý golfový hráč Fred Couples, bylo projektováno tak, aby si na své přišli nejenom zkušení hráči golfu, ale také turisté, kteří se během své dovolené v El Gouně rozhodnout, že si zkusí golf zahrát. Prvních devět jamek bylo vytvořeno na podzim roku 1999 a dalších devět o rok později. Ačkoliv hřiště nevypadá nijak složitě, je zde několik prvků, lagun a vhodně umístěných bunkrů, které činí hřiště trochu obtížnějším, než se na první pohled může zdát. Proto si zde dobře zahrají i velmi zkušení hráči a každoročně se zde koná několik světoznámých turnajů. K obtížnosti přispívá také severovýchodní vítr, který není na pobřeží Rudého moře ničím neobvyklým.

  • Počet jamek: 18
  • Par: 74
  • Délka hřiště: 6296 m
  • Tees: 5-6 na jamce
  • Challenges: 65 bunkrů, lagun a pouštních hazardů

Hřiště je v provozu 365 dní v roce, ráno od 7 hod. do západu slunce. Typ trávy Seashore Paspalum byl zvolen pro svůj šetrný přístup k životnímu prostředí, je méně náročný na hnojení a zavlažování, i přesto se díky důmyslnému zavlažovacímu systému denně spotřebuje 5 milionů litrů vody. Nejkrásnější výhled na golfové hřiště je z věže v hotelu Steigenberger Golf Resort.