Ostrov Tawila - ráj potápěčů

V blízkosti El Gouny se v Rudém moři nachází několik menších ostrovů. Nejznámějším z těchto ostrovů je Tawila, jehož okolí je vyhlášenou potápěčškou oblastí. Výlet na ostrov Tawila je mezi turisty velmi oblíben. Ve srovnání s výletem na ostrov Giftun v blízkosti jižní části Hurghady a při výletu na ostrov Tawila mnohem více k vidění. Zdejší korálové útesy jsou téměř nedotčené a umožňují tak potápěčům a šnorchlařům pozorovat bohatý podmořský život, a oblast je známá četným výskytem delfínů, které můžete potkat během plavby.

Ostrov Tawila Vám nabízí pobyt na dlouhých písečných plážích lemovaných azurovou mořskou vodou. Nenajdete zde žádný bar či restauraci, ani větší lodě nemohou připlout až ke břehům ostrova, ale musí své klienty na břeh dopravit v malých motorových člunech. Pokud budete mít možnost výlet na ostrov Tawila podniknout, neváhejte, určitě nebudete litovat. Protože se ostrov nachází dále od pobřeží, konají se lodní výlety pouze v letním období. V zimním období díky častým větrům se výlety na tento nádherný panenský ostrov téměř nekonají.

Protože několik obrázků či video mnohdy znamená více než tisíc slov, podívejte se na jedno z mnoha videí tohoto ostrova.