Pláže v El Gouně

Pláž Zeytuna

Pláž Zeytuna se nachází na malém ostrůvku, který je z jedné strany obklopen mořem a z druhé strany lagunami. Vstup do moře je zde velmi pozvolný. Na pláži je přibližně 400 metrů dlouhé molo, po kterém se dostanete k malému korálovému útesu. Na pláži najdete lehátka, slunečníky, nabídku nápojů a občerstvení, sprchy, můžete si zahrát volejbal či plážový fotbal či se věnovat některému z nabízených vodních sportů. Na pláž Zeytuna se dostanete kyvadlovou lodičkou či loďkami z hotelů Panorama El Gouna, Arena Inn a Sultan, které tuto pláž využívají jako hotelovou, protože samy buď vlastní pláž nemají nebo mají pouze malou pláž u laguny. Z hotelu Panorama El Gouna se na pláž dostanete i pěšky. Na hotelové recepci Vám ukáží cestu.

Pláž Marina

Tuto pláž najdetě severním směrem od přístavu Abu Tig Marina. Je to výborné místo, na kterém můžete strávit den koupáním či vodními sporty nebo jen tak lenošením na lehátku pod slunečníkem. V nabídce jsou i některé další služby, jako jsou masáže, tetování apod. Občestvení nabízí Plážový klub (Beach Club).

Pláž Mangroovy

Tato pláž je nejoblíbenějším místem vyznavačů adreanalinového Kitesurfingu na pobřeží Rudého moře. Na pláž Mangroovy (severně od pláže Marina), stejně jako na výše uvedenou pláž Marina, jezdí i kyvadlové autobusy (viz. Doprava v El Gouně). Kromě Kitesurfingu se na pláži můžete věnovat šnorchlování, plážovému volejbalu či fotbalu. Na pláži jsou lehátka a slunečníky, bar, restaurace a gril, toalety i sprchy. V letních měsících se večer na pláži konají plážové párty či barbeque.

Pláž Buzzha

Pláž Buzzha je pokračováním pláže Mangroovy na jejím severním konci. Zatímco Mangroovy je skutečně živá pláž, na které se pořád něco děje a setkávají se zde především mladí lidé, pláž Buzzha je přece jen o něco poklidnější. Zahrát si můžete biliard, stolní tenis či plážový volejbal.