Přístavy v El Gouně

V El Gouně se nachází dva přístavy, menší Abydos Marina a větší Abu Tig Marina, který je největším jachetním přístavem v Egyptě.

Abydos Marina

Přístav Abydos se nachází v jižní části střediska El Gouna nedaleko hotelu Club Med. Přístav byl vybudován v roce 1992 a slouží jako kotviště až 40 lodí. V přístavu se nachází servis pro lodě, čerpací stanice a další služby pro majitele lodí.

Abu Tig Marina

Přístav Abu Tig Marina se nachází na severu střediska EL Gouna. Tento první soukromý jachetní přístav navrhl italský architek Alfredo Freda. V přístavu se nachází jeden 4* hotel a tři 3* hotely, množství obchodů, barů, restaurací, kaváren (ve kterých můžete čerpat Program Dine Around, škola potápění, šnorchlování, při vjezdu do přístavu na pláži také plážový klub, minigolf a hřiště pro děti. V přístavu se také nachází Dute Free Shop, který byl otevřen v roce 2006.

Přístav pojme až 113 lodí či jachet v délce do 36 metrů, je zde i jedno místo pro loď v délce do 50 metrů. Přístav je pod kontrolou ochranné služby 24 hodin denně. Má k dispozici služby pro majitele lodí.

Vzhledem k velké oblíbenosti tohoto přístavu byla již jeho kapacita nedostatečná. Proto bylo započato v roce 2006 s jejím rozšířením, které bylo v minulých měsících dokončeno. Nachází se severně od původního přístavu a je stejně luxusní jako původní část. V přístavu se nachází několik barů, restaurací, klubů. U moře severním směrem vyrostly dva nové hotely - Fanadir a Mosaique, který by měly být slavnostně otevřeny v listopadu 2010. Podle posledních zpráv by měl právě v této oblasti vyrůst první 7* hotel v Egyptě.